Bir başka WordPress sitesi

Bahar Özyılmaz / AŞKTA YENİ MODA: MANİPÜLE ET, PARMAĞINDA OYNAT!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

img_4622

Bahar Özyılmaz / AŞKTA YENİ MODA: MANİPÜLE ET, PARMAĞINDA OYNAT!

 

Merhaba değerli okurlar. Köşe yazarlığı ve televizyonculuğa biraz ara verdiğim için, sizlerle tekrar iletişimde olmayı ne kadar özlediğimi, bu ilk satırları yazarken dahi hissediyorum. Sizlerle kimi zaman siyaset, kimi zaman edebiyat, kimi zaman da ilişkileri konuşacağız. “Konuşacağız” diyorum, çünkü ne zaman kameranın ışığı yansa veya elime kalem alsam, şizofrenik biçimde karşımda pıt pıt beliren izleyiciler ya da okuyucular görmeye başlıyor, onlarla adeta konuşuyorum. Ahh… İşte belirmeye başladınız bile! Hoşgeldiniz Aysel Hanım, hoşgeldiniz Serdar Bey. Buyurun lütfen, oturun, başlıyoruz…

 

İlk yazımı ülkenin şu Cengiz Kurtoğlu/ Hain Geceler şarkısı kıvamındaki psikolojisinden biraz uzaklaşmak için özellikle siyasi yazmıyorum. Gelin biraz kadın erkek ilişkilerinden konuşup rahatlayalım.

 

Efendim, malumunuz, kapitalizmin çarkları büyüdükçe, rekabet şartları zorlaştıkça, cepte para azalıp, kalpte heyecan kayboldukça, ilişkiler de tuhaflaştı. Özellikle halkımıza dayatılan entrika yumağı dizilerden feyz alan insanlarımız, ilişkilerinde de envayi çeşit katakulli çevirmeyi marifet sayarak, Dünya’nın annelikten sonraki en saf duygusu olan aşkı da meyhane mezesi kıvamına getirdiler.

 

Müjdeler olsun sayın tüketiciler! Aşkta en yeni entrika türü tüm bakkallarda: Manipülasyon!

 

Aşık olduğunuz sevdiceğinizi manipüle ederek, ona türlü aktiviteler yaptırabilir, kendi isteklerinizi ona istetebilir, yapmak için can attığınız bir şeyi “Yok ayol, ben istemiyorum, sen istiyorsun. Peki madem, seni kırmayayım, kabul edeyim.” diyerek istemem yancebimekoyculuk akımının en değerli temsilcilerinden olabilirsiniz.

 

Bu yöntem sayesinde hem gururunuzu korursunuz (ne faidesini görecekseniz artık…), hem reddedilme ihtimalinizi ortadan kaldırırsınız, hem de kendinizi ağırdan satmış olarak ilişkideki hükümdar koltuğuna oturup, göbeğinizi kaşıya kaşıya yarinizi yönetebilirsiniz.

 

Aşık Olduğunuz Kişiyi Manipüle Etmek İçin Gerekenler:  (Vallahi oturdum liste yaptım, kıymetimi bilin.)

 

1- Aşık olunan bir kişi (Yaptıklarınızı anlayıp, kafanızı kırmaması için, fazla gözünü açmamış, az buçuk saf biri.)

 

2- Bu kişiye yaptırmak istediğiniz şey, yani hedefiniz (Örneğin kızla evlenmek istiyorsunuz, ama yanaşmayacağını düşünüyor ve reddetmesinden korkuyorsunuz. İşte tam manipüle etmelik bir hedef!)

 

3- Sabır ( Manipülasyon dediğin öyle kolay değil be şekerim. Yavaş yavaş, vızır vızır işleyeceksin karşı tarafı; ki uyanmasın.)

 

Haydi gelin, evlenme örneğimizden yola çıkarak sevdiceğimizi hep birlikte manipüle edelim ve hain biçimde hedefimize ulaşalım.

 

Yavuklunuz Ayşe ile evlenmek istiyorsanız, bunu Ayşe’ye istetme sanatına manipülasyon diyoruz. Ayşe gece dışarı çıkmak istediğinde “Genç bir kızın gece dışarıda ne işi var, gece ancak kocan ile dışarıya çıkarsın. Geç olmadan kalkalım.” diyeceksin soğuk soğuk. Şimdiki kızların ne kadar “large” olduğundan bahsedip, düzgün kız kalmadığından, bulunca kaçırılmaması gerektiğinden bahsedeceksin, ama genel konuşacaksın, muhabbet Ayşe’nin üzerinden ilerlemeyecek ki doğrudan üzerine alınmasın. Tatile çıkmak isterse, sen ondan daha çok istiyor olsa  da, bunun etik olmayacağını söyleyecek, reddedeceksin. Manipülasyonun en önemli kuralı olan kıskandırarak yıpratma politikasını da aralara serpiştireceksin. Etrafında hep bir tane “kıskandırma aracı olarak kullanımlık kız” olacak. Ayşe tam huzura ermişken pat diye kızı ortaya atacak, Ayşe’yi ince ince kanırtacaksın.

 

Neticede Ayşe, çok fazla sürmeden geçecek karşına ” Bak Ahmet, bu böyle olmuyor, evleneceksen gel.” diyecek, sen de “Eh, madem istiyorsun, o zaman seni alayım.” havasına girerek hakimiyetinin tadını içinde patlayan havai fişeklerle çıkartacaksın.

 

Bu en basit örnekten yola çıkarak, herkesi her konuda manipüle ederek, yeryüzünün en kalleş insanı kıvamında ortalıklarda dolanıp “Ahahay! Nasıl da aldım istediğimi!” diyerek kendinizle gurur duyacaksınız belki evet, ama, hiç bir zaman, oyuna getirdiğiniz insanın gerçekten ne hissettiğini bilemeyerek, huzura kavuşamayacak, hep bir şüphe ile yaşaya yaşaya sonunda kendi başınızı yiyeceksiniz.

 

Afiyet şeker olsun!…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.