Bir başka WordPress sitesi

Mavi İnanç Emre / VOLT

0 54
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Mavi İnanç Emre / VOLT

Ayakkabı; ayakların yer ile doğrudan temasını keserek yabancı maddelerden ve değişik hava koşullarından koruyan, bunun yanı sıra şıklığı tamamlayan her türlü ayak giyeceğidir. Bot, çizme, sandalet, topuklu, spor ayakkabı, iskarpin gibi pek çok farklı türü vardır. Genelde “taban” adı verilen alt parça ile “saya” denen üst parçadan oluşur. Ayakkabının yer ile temasında dolayı yıprandığı için taban daha dayanıklı ve kalın bir malzeme kullanılarak yapılır. Ayağı saran saya ise deri, kumaş gibi daha ince bir malzemeden yapılır.

Ayakkabı modelleri çağlar boyunca çok çeşitlilik göstermiştir. Bunun başlıca nedeni ayakkabıların tropikal iklimden soğuk iklime kadar değişen farklı coğrafyalara ve modaya uygun yapılmasıdır.

 

Hayatımızda hemen hemen her şeyi gün gectikçe değiştiriyoruz.Fikirlerimizi ,istediklerimizi hatta yaşam tarzlarımızı bile ansızın değiştirebiliyoruz.Fiziki olarak bile etkilerini görebiliyoruz.İstila altına aldığımız bir çok düşünceyi gardroplarımızın oluşturduğunu düşünüyorum.Yeni kapılara hep fiziki olarak yargılarımızla bakıyoruz.Doğru ya da yanlış olup olmadığını bilmediğimiz bu yargılarımız önce kıyafetlerle etkileniyor daha sonra düşüncelerle derinleşiyor.Ayaklarınızın sizi götürdüğü yerden üzerinizdekilerle yargılanmıyorsanız söz konusu olan ya derinlerine inilmiş totali yüksek fikirlerinizdir ya da kullanılmak istenilen bir yönünüz vardır.Rotasını  belirleyemesenizde dedim ya ayaklarınız sizi muhakkak götürür.Bugünlerde bir ayakabıyı insan zekasına göre ölçmeye başladım , yanıldığımı hiç görmedim.İnsanların zekasını ve fikirlerini ayakkabılarından öğrenmeye başladım artık.Çok dikkatli bakınca ruh hallerini bile çözebiliyorsunuz.İnsanların fikirlerini bir ayakkabıya bakarak yorumlamak  sanki uzun sayfalarla süslenmiş bir biyografi okumak gibi.Enteresan.Bir elektirik akımındaki güç kadar etkileyici yönlerini keşfettiğimi düşünüyorum.Tanımadığım insanlar hakkında kendi çözümsel olarak ürettiğim bu açılımlar benimde fikirlerimi etkiliyor.Dolayısıyla etkileşimlerden oluşup değiştirdiğimiz bir çok fikir aslında ilk başta ayaklarımızdan başlıyor. Ayaklarımızdan öte bize eşlik eden bu serüveni  size gözlerimizin gördüğü ve okuduğu kadarıyla olmadığını kanıtlayabilirim.

 

Herşey bir kenara kişilerin zevkini ve seçimleri anlattığı bir komposizyon gibi bunu siz farklı basamaklarda bakış açınızla değiştirdiğiniz zaman bir insanın kişiliğini bile artık ayakkabılarından ölçebiliyorsunuz.Sıradan gördüğümüz ya da çok önemsediğimiz bu ayakkabıların sizi hep kalbinizdeki temiz duygularınızla doğru yollara yürütmesine izin verin. Yürürken sizde artık siz istemediğiniz sürece istediğiniz yerde durabileceğinizi unutmayın.Ayakkabı artık benim için görmek istegiğim açılarda bir güç simgesi.Güçsüz olabildiği kadarda hiçsiz.Biraz micazla katarsak akımı düşük voltlardan ibaret.En sevdiğiniz ayakkabılarınızla pişman olmayacağınız yollarda güçlü yürümeniz dileğiyle.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.