Bir başka WordPress sitesi

Zeynep Köker / Sufi Astrolog Güçlü Metin Özel Röportajı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2016-09-25-17-08-31-01

 

Sufi Astrolog Güçlü Metin’den 2017 yılıyla ilgili açıklamalar:  2017’nin en şanslı burcu ‘Terazi’

Yaklaşık 3 yıl önce ilk kez bir dergi için kendi köşemi yazmaya başlamış ve her hafta farklı bir konuyu ele alarak mini röportajlar yapmıştım. İlk yazım astroloji üzerineydi. Şimdi yeniden kendi köşemde sizlerle buluşuyorken, hepimizin az çok ilgisini çeken bu konu üzerinde bir kez daha duralım dedim.

Astroloji dendiğinde aklımıza ilk olarak burçlarımız gelse de, aslında bundan çok daha derin bir kavramdan söz ediyoruz. Biz kabul etsek de etmesek de, gökyüzündeki tüm gezegenlerin bizler üzerinde oluşturduğu derin bir etki var. Gökyüzü hareketlerine göre, gergin, huzursuz ya da belki tam tersine çok şanslı dönemler geçirebiliyoruz. Ya da bir Merkür retrosu, bizi bir anda geçmişte kalan olaylarla yüzleştirebiliyor. Bunları analiz etmenin en iyi yolu, kişiye özel bir astroloji haritası çıkartmak olsa da, bazı genel bilgilerle de, bu alanda ufkumuzu genişletmemiz mümkün. Özellikle 2017’ye girmeye birkaç ay kalmışken, yeni yılda bizleri neler bekliyor şimdiden biraz bilgi sahibi olalım dedim ve çok değerli sufi astrolog Güçlü Metin’le bir araya geldim.

Güçlü bey öncelikle hoşgeldiniz köşeme. En son sizinle 3 yıl önce bir röportaj yapmıştık. O zamandan bu zamana neler yaptınız bize biraz anlatır mısınız?

Yeni kitap, eğitim ve seminerlerle dolu yoğun bir süreç yaşadım. Pek çok hayata dokunmamın ve şifasına aracı olmanın huzurunu yaşadım. Yeni bir TV ve kitap projesinin hazırlığı içindeyim. Yorucu ama keyif veren bir süreci yaşıyorum.

Yeni kitap demişken siz, öncelikle hayırlı olsun diyelim ve hemen soralım neler okuyacağız yeni kitabınızda?

Yeni kitabımda, gün gün önemli karar aşamalarında, astrolojik zaman‘ları kullanabilmeniz açısından bir takvim sistemi oluşturdum. Tabi tarih aralığının esmalarını burca, aya ve yıla göre belirledim

 

Biraz da astrolojik danışmanlıktan bahsedelim isterseniz. Danışanlarınızla ne tür bir çalışma yapıyorsunuz?

 

Danışan profilleri, sorunlarına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Herkesin ortak sorunu para, kariyer ve ilişkiler ekseninde, fakat ben sorunun psikolojik ve inanç noktasında derinine inerek, astrolojik haritanın yardımıyla kişiye yol gösteriyorum. Her sorun kendi içinde çözüm ve şifasını barındırıyor.

 

 2016-09-25-16-12-29

 

 

‘Her kişi kendi esmaları üzerinden beyin programını düzenleyebilir.’

 

Siz sufi astrolog olarak tanınıyorsunuz ve özellikle esmalarla danışanlarınıza yol gösteriyorsunuz. Yani daha farklı bir yönteminiz var. Neden böyle bir tarz tercih ettiniz?

 

Tasavvuf, her daim okuduğum, araştırdığım özel ilgi alanımdı. Astrolog olarak hayatıma devam ederken, ister istemez bu bilgiden yararlanmaya başladım. Astroloji ve tasavvufun birleşmesi danışanlarıma çok iyi geldi. Zira hepimizin temel sorunu İnançsızlık ya da yanlış inanç kalıplarına takılıp kalmak. Her kişi kendi esmâları üzerinden beyin programını düzenleme şansına sahip. Bir sürü mucize öyküye şahit olmuşluğum vardır.

 

 

Sizin aynı zamanda psikoloji eğitimi aldığınızı da biliyorum ben. Bu alandaki bilgilerinizin danışmanlıklarınızda ne gibi yararlarını görüyorsunuz?

 

Psikoloji işimin temel noktasında insanlara daha fazla yardımcı olmama sebep oluyor. Zira her bilgi olaya bakış açımı çeşitlendirdiği için, danışanlarıma çok daha fazla destek olma, yol gösterme imkanımı çoğaltıyor. ‘Karakter kaderimizi oluşturur! cümlesi her daim kişinin Cüz-i iradesini şekillendirmek suretiyle kadersel planda farkındalık yaratmasına sebep oluyor.

 

Peki, 2017 yılına girmeye birkaç ay kalmışken biraz da önümüzdeki yılı inceleyelim dilerseniz. Nasıl bir yıl olacak sizce 2017? Yeni yılla birlikte bizleri ve ülkemizi genel olarak neler bekliyor?

2017 yılında gerçekleşecek ay tutulmalarıyla birlikte, önemli ororite figurleriyle ilgili kayıplar meydana gelebilir, topumsal anlamda sıkıntılı süreçler yaşanabilir. Insanların birbirini anlamaması, kaos ortamı yaratabilir. Suyla gelen ciddi felaketler olabilir. Bazı ülkelerle anlasmazlıklar gündeme gelebilir. Kadın haklarıyla ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Eğitim sisteminde köklü değişiklikler gündeme gelebilir. Müzik ve sanat alanına bakacak olursak, yeni isimler başarılı işlere imza atabilir, bu alanda ülke genlinde de  çeşitli başarılar elde edilebilir.

 

Bu saydıklarınız, pek parlak bir tablo gibi görünemdi bana Güçlü bey, ne dersiniz?

 

Ziyadesiyle ülke genelinde toplumsal kaos ve karmaşa devam ediyor. Huzursuz ve mutsuz bir tablo olduğu için bu yılı dilerseniz anlayış ve sevgi kelimelerini hayatımıza almamızın önemiyle noktalayalım.

 

 

 

 

Tarkan bebek sahibi olabilir, Barış Arduç evlenebilir

 

Biraz da burçlara bakacak olursak, 2017’nin en şanslı burcu hangisi olacak?

Terazi‘ler bu yılın şanslıları. Elbette şans kime, neye göredir her daim değişir. Ayrıca astroloji maksimum enerjiyi gösterir, kullanmak için harekete geçmeniz gerekir. Sonrasında Kova ve İkizler.

2017’de ünlü isimleri neler bekliyor peki? Birkaç tüyo alalım mı sizden?

Tarkan bebek sahibi olabilir. Ebru Gündeş‘in zorluklarla mücadele etmesi gereken bir dönem. Kıvanç Tatlıtuğ zorlukla dolu 3 yıllık döngüsünü tamamladı. Yeni bir projeyle gündeme oturacak. Barış Arduç sürpriz karar alarak, evlenebilir. Demet Akalın yeni projesiyle yine görülmedik bir başarıya imza atacak.

.

Güçlü Bey çok teşekkür ediyorum size köşeme konuk olduğunuz için ve tabi ki verdiğiniz değerli bilgiler için. Tabi ki son olarak da şimdiden 2017’nin hepimize barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.